KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102103
nr 1710 2103
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -48, båthamn. Olja på duk, 63x86 cm, yttermått inklusive ram: 82x105 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 16 juni 2025
kl 18:52:05
2/6 21:41:25
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ingrid Jövinger
Läs mer om Ingrid Jövinger